Zekeriya Birkan, İç Tüzük İle İlgili Komisyon Çalışmasında Yer Aldı

Anayasa değişikliğiyle ilgili iç tüzük görüşmesi Ak Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan da dâhil olmak üzere dört partiden vekillerin katılımı ile gerçekleşti.

AK Parti ve MHP'nin ortak imzayla hazırladığı anayasa değişikliğiyle uyumlu 18 maddelik içtüzük değişikliği teklifi görüşmeleri, TBMM Anayasa Komisyonu'nda başladı. Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, siyasi parti temsilcileriyle uzlaşı sonucu teklifin alt komisyona gönderilmesine karar verdiklerini söyledi.

Şentop, alt komisyonun 13 Temmuz akşamına kadar çalışmalarını tamamlayacağını ve 14 Temmuz günü teklifin tekrar Anayasa Komisyonu'nda değerlendirileceğini bildirdi. Alt komisyonun 9 kişiden oluşacağını belirten Anayasa Komisyonu Başkanı Şentop, şöyle konuştu:

"Siyasi parti temsilcileriyle görüştük. Bu teklifin alt komisyonda görüşülmesi konusunda uzlaştık. Alt komisyon çalışmalarından sonra topladığımızda değerlendirmelerimizi vereceğiz. AK Parti, CHP, MHP ve HDP'nin ortak imzasıyla iç tüzük değişikliği teklifi alt komisyonda görüşülmesine karar verildi. 9 kişiden oluşacak olan alt komisyona MHP'den Mehmet Parsak, HDP'den Mithat Sancar, CHP'den Murat Emir ve Muharrem Erkek, AK Parti'den ise Abdurrahman Öz , Cengiz Aydoğdu, Murat Alparslan, Zekeriya Birkan, Yusuf Başar yer alacak. Yarım akama kadar komisyonun çalışmalarını tamamlamasını ve 14 Temmuz Cuma günü komisyonda toplanarak alt komisyon raporu üzerinden görüşmeler devam edecek".

Diğer Haberler