15 Temmuz'un Yıldönümünde Sabaha Kadar Nöbet Tutuldu

 FETÖ mensuplarınca gerçekleştirilen hain darbe girişiminin yıldönümünde, Bursalı vatandaşlar 15 Temmuz’u unutmadıklarını göstermek için sabahın erken saatlerine kadar ellerinde bayraklarla nöbet tuttular. AK Parti Bursa milletvekili Zekeriya Birkan da vatandaşlarla birlikte nöbete katıldı.

Önceki adı Fomara Meydanı olan Meydan, Osmangazi Belediyesi tarafından yeniden düzenlendi ve “15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı” olarak coşkulu bir törenle hizmete açıldı. Binlerce Bursalının katıldığı açılışta konuşan Bakan Mehmet Müezzinoğlu “O gecenin aydınlık sabahına dönüşmesine vesile olan 249 şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim gazilerimizden razı olsun. Bu millete tuzak kuralların en hainini geçen yıl tanıdık. Tarih boyunca ilk defa kendinden gibi görünen, milletin değerlerini istismar eden bir yapıyla karşı karşıya kaldık. Bu miletin feraseti, cesareti, onların hain emellerini bir iki saate çözdü” şeklinde açıklama yaptı.

MEYDANDAYIZ

Mehmet Müezzinoğlu’nun konuşmasını Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Aktepe’nin coşkulu konuşması takp etti. Aktepe, konuşmasında 40 yıllık planların halk tarafından 4 saatte bozulduğunu hatırlatarak "Hem bu ihaneti hem de bu ihanet karşısındaki dik duruşu gelecek kuşaklara aktarmayı amaçlıyoruz. Üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen hâlâ yüreklerdeki tazeliğini ve gündemdeki yerini koruyan, yakın tarihe damgasını vuran gecenin yıldönümünde Bursalılarla yine meydandayız. Demokrasinin kazandığı bu zaferi, bu yıl da gelecek yıllarda da hep birlikte yaşayacağız. Bu millet meydanları boş bırakmadı ve milletin büyüklüğünü gösterdi. Biz her zaman ülkemize sahip çıkacağız" ifadelerini kullandı.

SELÂLAR OKUNDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz Köprüsü’ndeki konuşması meydandan canlı olarak takip edildi. Tuluyhan Uğurlu ve Uğur Işılak’ın konserler verdiği etkinlikte vatandaşlar nöbet tutmaya başladı. Camilerden ise saat 00.13 itibariyle sela okundu. Türk Kızılayı, ilçe belediyeleri ve çeşitli kuruluşlar vatandaşlara yiyecek ve içecek ikramında bulundu.

'Kimse bayrağımıza göz dikemeyecek'

AK Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Birkan mesajında, "Cumhurbaşkanımızın emsalsiz liderliği ile meydanlara akın eden milyonlar, gözü dönmüş hainleri ruhen çökertti. Silaha karşı çıplak el zafer kazandı" dedi.

 

 

Diğer Haberler